מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

בוחרים משאבות חום

 

משאבות חום הן יחידות חיצוניות חסכוניות באנרגיות, כלומר הן פועלות תוך ניצול האנרגיה אשר קיימת כבר ונמצאת באוויר והפיכתה לאנרגיה אשר משמשת בסופו של דבר לחימום. עקרון הפעולה שלה נחשב ידידותי לסביבה, משום עצם שאיבת האנרגיות הנמצאות בלאו הכי סביבנו באמצעות מפוח ושימוש חוזר בהן ללא יצירת אנרגיה חדשות. הדבר מהווה יתרון הן מבחינה אקולוגית והן מבחינת כלכלית, בשל העובדה כי הוא מנצל את החום מן החום של האוויר ובסופו של תהליך חימום / קירור ע"י הגז הנמצא בתוך המדחס, שבסופו האוויר חוזר לסביבה בטמפרטורה נמוכה יותר.

 

משאבות חום תת רצפתי

 

עם החום הקיים הוא מחמם את המים בתוך המדחס ומזרים אותם לחימום תת רצפתי אשר מבוסס על מים. לכן, אם אתם בעלי בית גדול או נמצאים בחלל רחב אשר דורש חימום ומים חמים על בסיס שוטף, ההשקעה של הקנייה וההתקנה תחזיר את עצמה בתוך שנה – שנתיים, וכן להוריד את העלויות בחימום לאחר מכן. הם מחממים את המים ובאמצעות צינורות הם שולחים את המים לאזורים שונים ברחבי הבית.

 

מאז נכנסו לתחום החימום משאבות חום תת רצפתי, הן הפכו להיות מערכת החימום המועדפת בשל הפעלתן הנוחה ואמינותן לאורך זמן. הן שקטה ומפיצות חום נעים בצורה אחידה ובאופן שווה על פני החלל. בנוסף במקביל ליתרונותיהן הרבים, עלו גם מחירי הסולר בעולם, דבר המשפיע באופן ישיר גם על מחירי החשמל, כלומר על שיטות חימום לרבות הסקות או מזגנים.

 

 

 

 

מבחינה אסתטית, המראה שלהן נראה כמו מנוע של מזגן וניתן להסתיר אותם תוך הטמעתן בתוך הקיר או מתחת לרצפה. כמובן שהטמעת מערכת החימום עדיפה ופשוטה יותר בבתים חדשים אשר יש אפשרות להכניס אותה טרם הבנייה, אך גם לבעלי בתים ישנים ובעלי מערכות חימום אחרות, כדאי להכיר את משאבות החום אשר מאפשרות חימום אחיד, לאורך זמן בעלויות נמוכות יחסית. ניתן לשלב את משאבות החום שישמשו כבסיס למערכות חימום אחרות הקיימות כבר מבעוד מועד וכך להוזיל את העלויות שלהם, לדוגמא להעביר מים אל הרדיאטורים.

 

משאבת חום אינוורטר

 

משאבה אשר המדחס שלה הוא בעל אפשרות שליטה בעצמת המערכת על מנת להפיק ממנה את מידת החום הרצוי, דבר אשר חוסך הפעלה שלא לצורך ובכך מוזיל את עלויות השימוש.

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422