מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

יחידות מיזוג לתעשיה

 

 

 

 

 

מיזוג אוויר לתעשיה

 

מיזוג אויר לתעשיה נמצא בשימוש בשטחים גדולים, בהם משתמש הציבור הרחב. יכול להיות מדובר במרכזים מסחריים, מקומות בילוי, מוסדות אקדמיים ומפעלים. במקרים רבים, מפעלי תעשיה שונים מגיעים לטמפרטורות גבוהות, אשר מקשות על העבודה של האנשים במפעל ויכולות לפגום גם בחומרים ובמכשירים שנמצאים שם. מיזוג אויר לתעשיה מאפשר לשמור על סביבת העבודה נוחה ונעימה יותר, ועליו להיות חסכוני מאחר ומשתמשים בו במשך כל שעות העבודה ואף מעבר להן.

 

כיצד פועלת מערכת מיזוג אויר לתעשיה?

 

מערכות מיזוג אויר משתמשות בנוזלי קירור שמצטברים בתוך קומפרסור. זהו המדחס, ובמערכת מיזוג ביתית הוא נמצא מחוץ לבית בשל הרעש שהוא עושה בשעת פעולתו. אולם ההבדל בין מיזוג אויר ביתי לבין מיזוג אויר לתעשיה הוא המרחק הגדול שנוזלי הקירור צריכים לעבור מבלי להפוך לדחוסים פחות, מה שיפגע ביכולת הקירור שלהם כאשר נאפשר להם להתפשט בחלל החדר. מערכות מיזוג אויר לתעשיה משתמשות במים במקום בנוזלי קירור אחרים או בגזים. כאשר המים מגיעים לאיזור המתאים במערכת המיזוג, הם עוברים את התהליכים המתאימים שיהפכו אותם לאויר קר, ברוב המקרים, ובמקרים אחרים לאויר קר. מפעלי תעשיה רבים משתמשים במגדל קירור, אשר מאפשר לחסוך בחשמל מבלי לפגוע ביכולת המיזוג. במגדל הקירור יש שכבת מים מקוררים, אותם מאיידים עד שנוצר אוויר חם. במקביל לכך מתרחש תהליך צינון של המים, בהתאם לטמפרטורה הרצויה.

 

יתרונות השימוש במיזוג אויר לתעשיה

 

מערכת מיזוג אויר לתעשיה מספקת שליטה לא רק על טמפרטורת החדר, אלא גם על טיהור האויר וסינונו. מערכות אלו הן ידידותיות לסביבה ועומדות בתקנים הדרושים. כך ניתן גם לשמור על סביבת עבודה נוחה עבור העובדים בתעשיה, וגם על בריאותם נקייה מגזים ומחומרים רעילים. מאחר והשימוש במיזוג אויר לתעשיה הוא שוטף, יש לתחזק את מערכת המיזוג ולבדוק את תקינותה אחת לחצי שנה. הבדיקה כוללת בדיקת תקינות של הרכיבים החשמליים במערכת, המנוע וזרימת האוויר. בנוסף נבדקים מסנני האוויר ובעת הצורך הם מוחלפים. רכישת מערכת מיזוג אויר לתעשיה מחייבת פנייה לחברה אמינה, שמציעה טכנולוגיה חדישה וידידותית לסביבה.

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422