מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

יחידות מיזוג צ'ילרים

 

יחידת צ'ילר חימום קרור רגיל

סוגים שונים ודגמים שונים של מערכות צ'ילרים

 

מיזוג אויר צ’ילרים

 

צ'ילרים הם מערכות לצינון מים, ומשתמשים בהם במערכות קירור שמותקנות במבנים גדולים. קירור המים מתבצע באמצעות אוויר או באמצעות גז קירור. מערכת שכזו מאפשרת להזרים מים קרים באופן מחזורי בטמפרטורות נמוכות – בין 5 ל-20 מעלות צלסיוס. אנו משתמשים במערכות הקירור לצורך קירור של ציוד תעשייתי ושל מערכות מחשוב, כאשר מדובר בחדרי מחשב גדולים.

 

מבנה הצ'ילרים

 

מערכת הצ'ילרים כוללת מקפיא, מעבה, מאגר נוזלי קירור, צנרת, משאבות ומדחס. הסוגים הנפוצים של מדחסים הם בוכנתיים או צנטרפוגליים. המדחס הבוכנתי רלוונטי להספקים בינוניים של קירור, ואילו המדחס הצנטרפוגלי משמש להספקים גדולים יותר. רוב השטח של הצ'ילרים נתפס על ידי מיכל גדול, שבתוכו מוזרמים המים הנדרשים לקירור. המים מוזרמים על ידי אותן המשאבות שמזרימות את המים הקרים – זוהי הסירקולציה המדוברת של המים, אשר ממוחזרים במהלך התהליך. במיזוג אויר ביתי קיימת יחידה חיצונית – לרוב היא פולטת את החום אשר נוצר במהלך תהליך קירור האוויר. גם בצ'ילרים קיימת מערכת שכזו, והיא יכולה להגיע בצורת מגדל קירור או בצורת הוצאה של הגז החם לאיזור בו יש מאווררים אשר מקררים אותו, מבלי שהחום יגיע למים.

 

סוגי צ'ילרים ויכולותיהם

 

צ'ילרים תעשייתיים מסוגלים להכיל עד ל-400 טון מים, לכן הם טובים לשימוש במפעלים גדולים. צ'ילרים כאלה יהיו ממוקמים על גגות בנייני תעשייה. קיימות גם מידות קירור מסויימות שהתעשיות השונות דורשות, ועל המידות הללו להיות מדוייקות מאד מאחר ולרוב נדרשת יכולת הקירור של ציוד ושל חומרים מסויימים במפעל אשר דורשים תחזוקה בטמפרטורה מסויימת. סטייה מהטמפרטורה הזו עלולה לפגוע לא רק בתוצרת אלא גם בחומר הגלם. גם בבתים פרטיים, בדירות ובמשרדים נעשה שימוש בצ'ילרים, אולם בקנה מידה קטן יותר – קירור מי שתייה משתמש בצ'ילרים. בהתאם לצרכים השונים, צ'ילרים מגיעים במידות שונות ובטווח טמפרטורות שונה. אמנם צריך לבדוק את תקינותם מדי פעם, אולם באופן כללי רמת האחזקה שלהם נמוכה. צ'ילרים מאפשרים חסכון בחשמל, הן בפני עצמם והן ביחס למערות מיזוג אויר, מאחר והם ממחזרים את המים בהם הם משתמשים לצורך הקירור.

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, דרך חיפה 10 קרית אתא, טלפון: 04-8724665, 052-2538422