מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבות חום איכותיות

 

מה זה בכלל ולמה היא משתמשת?

 

משאבות חום הן חימום תת רצפתי, אשר מהווה פתרון אידאלי לחימום הבית, משום שבאמצעותן מתאפשר חימום לאורך זמן מבחינת תחזוקה נוחה והפעלה פשוטה. הן מתאימות בעיקר לחללים גדולים, בתים פרטיים או מוסדות פרטיים כמו מלונות, חדרי כושר או בתי אבות, וכן למוסדות ציבוריים כמו בתי חולים או מפעלים.

 

משאבת חום לעומת אלטרנטיבות אחרות

 

אז מה מקנה להן את היתרון אל מול מערכות החימום האחרות הקיימות בשוק? ניתן לעמוד על ההבדלים מבחינת מספר קטגוריות של עלויות, נסיבות בריאותיות ותחזוקה שוטפת. במקרה של מזגן מדובר על חימום מיידי בעצמה גבוהה יחסית הנשלטת על פי הצורך, אך היא נקודתית בלבד על פי האזורים שהמזגן מגיע אליהם, וכאשר מכבים את המזגן, מתמוגגת גם ההשפעה שלו. האוויר אשר מוציא המזגן ברגע שהוא אינו פועל יותר ואין לו השפעה, לכן הפעלתו מוגבלת לחלל שבו הוא נמצא ובזמן שהוא דולק.

 

מבחינה כלכלית, שימוש לאורך זמן במזגן או באמצעי חימום המופעלים באמצעות סולר, נפט או גז, נחשב בזבזני באנרגיות, דבר שמתבטא לאחר מכן בעלויות גבוהות. הדלק רק מתייקר עם השנים, מה שפעם נחשב זול – היום מחירו גבוה, והדבר נכון גם לגבי נפט או גז. השימוש במשאבות חום נחשב כפתרון הזול ביותר לאורך זמן, כלומר שלב הרכישה וההתקנה אמנם יקר לעומת מכשירים אחרים, אך החיסכון בהפעלתן לאורך זמן מבחינת הפחתת עלות החשמל היא משתלמת מבחינת הימנעות הן מתיקונים השוטפים והן מהצורך לתחזק את המערכת – מביא לכך שעלות המכונה מחזירה את עצמה בזמן קצר.

 

 

 

 

גם מבחינה בריאותית הן נחשבות טובות יותר משום שאינן מייבשות את האוויר ומפיצות חום נעים אשר מתפשט בבית בצורה אחידה, ללא משבי רוח וללא ריח לוואי. שיטות החימום על גז או נפט פולטות לעתים ריח לא נעים, ובנוסף קיים סיכון של דליפת גז אשר עלול להיות קטלני בסופו של דבר ללא טיפול נכון וללא בדיקה תקופתית.

 

יתרונות משאבות חום

 

כמו כן, הן יעילות גם באקלים קר במיוחד ומאפשרות פיזור חום אחיד ונעים בכל הבית, והעובדה כי קיימים דגמים רבים אשר מתאימים למגוון חללים ובעצמות שונות, מאפשרות את הבחירה המתאימה לפי הצורך. בנוסף, הן אפקטיביות מבחינת ההפעלה שלהן וניתן לשלוט על רמת החום על פי האזור שאנו מעוניינים לחמם לפי החדר או הקומה. לכן ההשקעה במשאבות חום איכותיות היא נכונה ומשתלמת, משום שהן עמידות וחזקות, וכך תוכלו ליהנות מהן לשנים ארוכות ללא התעסקויות מיותרות וכאבי ראש.

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422