מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבות חום אינוורטר

 

פירוש המילה אינוורטר הוא "המרה", כאשר הכוונה היא לשינוי תפוקת המדחס דרך שינוי מהירותו, ששומר על טמפרטורה יציבה בחדר. עומס החום במבנים השונים משתנתה לאורך שעות היום – בבקרים ובערבים קר יותר מאשר בצהרי היום, מספר האנשים שנמצאים במבנה משתנה ומכשירים שונים מופעלים וכבים. בכדי שהשהייה במבנה תהיה נעימה ונוחה עבורנו, יש לשמור על טמפרטורה קבועה לכל אורך הזמן שאנו נמצאים במבנה. בעבר השתמשו בטכנולוגיות לא חסכוניות ומזהמות, אולם כיום המצב שונה, ומשאבות חום אינוורטר מספקות לנו טמפרטורה יציבה וקבועה וחסכון בצריכת החשמל . השימוש במשאבות מסוג זה נפוץ בתחום מיזוג האוויר. טכנולוגיה זו יקרה יותר, אולם התועלת שהיא מספקת משלימה את תוספת העלות תוך זמן קצר.

 

מהן משאבות חום אינוורטר?

 

תהליך ההמרה הוא תהליך בו ממירים זרם חילופין לזרם ישר. באמצעות ההמרה הזו, אפשר לווסת את התדר או את ההספק החשמלי של מערכת המיזוג, ולשלוט על תפוקתה ועל תצרוכת החשמל שלה. בטכנולוגיה הרגילה הקיימת במיזוג אוויר, שנקראת טכנולוגיית on/off, המזגן עובד בתפוקה מלאה, ומכבה עצמו כשטמפרטורת החדר מגיעה לטמפרטורה הרצויה, והוא נדלק שוב כשטמפרטורת החדר משתנה. לעומתו, משאבות חום אינוורטר יודעות להתאים את פעולת המיזוג שלהן לתנאים בחדר אותו אנו רוצים למזג – כמות האנשים, הטמפרטורה ההתחלתית בחדר ועוד. משאבות אינוורטר אינן עובדות במלוא התפוקה כמו מזגן רגיל, אלא בתפוקה משתנה, אשר מתאימה עצמה לתנאים בחדר.

 

מה היתרונות של משאבות חום אינוורטר?

 

משאבות אלו חוסכות עד 30% מצריכת החשמל ביחס למזגנים רגילים, טמפרטורת החדר נשארת יציבה, שלא כמו בשימוש במזגנים רגילים, שצריך להנמיך או להעלות את הטמפרטורות אליהן הם מכוונים. משאבות אינוורטר מספקות את הטמפרטורה המבוקשת ושומרות על יציבות הטמפרטורה. מזגנים רבים, ובמיוחד מזגנים ישנים, עשויים להרעיש – אולם פעולתן שקטה יותר באופן משמעותי. גם המיזוג של החדר מהיר יותר, ללא קשר בטמפרטורה בחוץ, בין אם קרה או חמה מאד. כאשר משתמשים במזגן רגיל, יש צורך לחכות כמה דקות עד שמרגישים את ההבדל, אולם פעילותן מגיעות לטמפרטורה הרצויה בחצי מהזמן שלוקח למזגן רגיל להגיע אליה. מעבר לזמן הפעילות המהיר ולחסכון בחשמל, משאבות אינוורטר שומרות על גריעה קבועה של הלחות מהאוויר בקיץ החם והמעיק, ועל ייבוש מופחת של האוויר בחורף הקר. אמינות המערכת גבוהה במיוחד, והיא מחזיקה ל-10-15 שנים, במהלכן ההשקעה הרבה מחזירה את עצמה.

 

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422