מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבות חום ידידותיות

 

דרך הפעולה של משאבות חום היא חסכונית הן מבחינה אנרגטית והן מבחינת בזבוז חשמל, לכן כאשר אנו באים לבחור אחת כדאי לדעת כי השימוש בה הוא קל, זול ונוח לתחזוקה ולהפעלה. לאור העובדה כי היא מתאימה לצריכה פרטית ומסחרית כאחד, ניתן למצוא משאבות בעל הפעלה פשוטה המתאימות לכל תנאי מזג האוויר, במיוחד במדינות החמות. עם זאת, ההתקנה שלהן בשילוב מערכות חימום הקיימות כבר דורשת ידע וניסיון ולכן מתאימה רק לאנשי מקצוע בלבד. הסיבה לכך היא הרצון לשלב בין המערכות ללא לפגוע באף אחת מהן, תוך הסבת ייעול למערכת החימום הישנה למען הורדת התפוקה שלה ועלותה.

 

באמצעות מנגנון הפעלה פשוט שלא דורש השקעה כלל , החום המופק כאשר אנו לוחצים על כפתור ההפעלה ובפנים מתחיל התהליך של שאיבת האוויר מהסביבה ובסיומו פליטתו כאוויר חם / קר. ההפעלה של משאבות חום היא פשוטה ונוחה ומתאימה לכל אחד ונחשבת ידידותית למשתמש מכל סוג. חשוב לשים לב כי השקעה של מערכת החימום של משאבות חום יעילות, או בשם נוסף - מדחסים, מחזירות את עצמן בתקופה מהירה יחסית. כלומר, ערך הקניה מתקזז עם החיסכון האנרגטי שבא לידי ביטוי בחשבון החשמל, ולכן זאת נחשבת השקעה טובה גם לטווח הארוך וגם לטוח הקצר.

 

 

כמו כן, המדחסים נמצאים גם בתוך מזגנים, מקררים ואפילו בתוך מכוניות, דבר המאפשר את הפעולה היעילה והפשוטה של מוצרים אלו לטובת המשתמש, וכך אפשר לפעול תוך ללא צורך בהתלבטות מבחינה עלויות האם שווה לי להפעיל אותו ולכמה זמן. לכן, דאגה נוספת יורדת לנו מהראש והיא הדאגה הכלכלית – פעולה חסכונית של מחזור האוויר ללא שימוש בחומרים רעילים וללא סיכון הסביבה. נכון לומר כי זהו תקדים אשר לא היה קיים לפני כך, כל סוגי מערכות החימום האחרות הן מערכות אשר מופעלות על דלקים למיניהם ועל חומרי בעירה שונים אשר מייקרים את העלויות. אנחנו הרי יודעים כי מחירי הדלק הם מחירים דינמיים אשר ממשיכים לעלות כל הזמן, וכך גם העלויות של חימום מים וחימום בתים או מוסדות שיעלו גם הם בהתאם.

 

היתרון של משאבות חום הוא שהן ידידותיות הן לסביבה והן למשתמש ובאמצעות פעולה פשוטה הצלחנו לגרום לעצמנו לאיכות חיים וגם הצלחנו לשמור על הסביבה, והיתרון הזה מעניק לו את העדיפות על פני שאר מערכות החימום הקיימות.

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422