מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבות חום לחימום בריכה

 

בריכה מחוממת מאפשרת לנו רחצה גם בחורף הקר, והיא מספקת את צרכי המתרחצים, במיוחד כאשר מדובר בארגונים כמו מועדוני ספורט, בתי מלון וקיבוצים, אשר הבריכה עבורם היא אטרקציה הכרחית. כיום, בזכות משאבות לחימום בריכה, ניתן לצמצם באופן משמעותי את הוצאות החימום לבריכה הציבורית, המוסרית או הפרטית. משאבות אלו פועלות באופן כזה, שהן מנצלות את החום הטבעי שנצמא באוויר, גם אם הטמפרטורה בחוץ נמוכה מאד, ומעבירות את החום למים בתהליך תרמודינמי תוך השקעת אנרגיה מינימלית.

 

מדוע כדאי לבחור במשאבות חום לחימום בריכה?

 

בחירה במשאבות חום לחימום בריכה היא אידיאלית ויעילה מבחינת היבטים רבים. ראשית, הכדאיות הכלכלית הגבוהה והחסכון באנרגיה חשמלית, נוסף על החזר השקעה מהיר. בנוסף, המערכת היא ידידותית לסביבה משום שהיא לא משתמשת בדלקים מזהמים באופן ישיר. מדובר בפתרון אופטימלי עבור בריכות שכבר מותקנת בהם מערכת חימום פעילה, וגם עבור בריכות שעדיין לא מותקנת בהם מערכת כזו. כאשר בבריכה מותקנת מערכת חימום, ניתן להתחבר למערכת החימום הקיימת עם משאבת החום ועם רכיביה. המשאבות מחזיקות מעמד לאורך שנים, מה שמונע את הצורך לחדש את המערכת בתדירות גבוהה. מעבר לחסכון הכלכלי לאורך כל השנה, התקנתן בבריכה מאפשרת פעילות לאורך כל ימי השנה, ללא קשר למזג האוויר.

מעבר ליעילות הכלכלית של משאבות החום בפני עצמה, שיטות אחרות כמו חימום הבריכה בסולר או בגז לא משתווה ביעילותו לחימום הבריכה באמצעות משאבות חום – הן מציעות יעילות אנרגטית של עד 75% יותר מהשיטות המיושנות. בנוסף, הן מאפשרות חימום הן לבריכות שחייה, לבריכות פרטיות, לג'קוזי ואף להסקה מרכזית.

 

איך עובדות משאבות חום לחימום בריכה?

 

המשאבות מנצלות את אנרגיית החום שבסביבה. יש שתי שיטות באמצעותן ניתן לחמם בריכה: הראשונה היא באמצעות משאבות חום ייעודיות, שמגיעות עם מחליף חום פנימי ויכולות לחמם רק את בריכת השחייה. השיטה השנייה מתבצעת באמצעות משאבות חום רגילות, שניתנות להתקנה גם בבתים פרטיים, ואליהן מוסיפים מחליף חום חיצוני, בו מתבצעת העברה של חום ממשאבת החום אל תוך מי הבריכה. המים שנשאבים מהבריכה עוברים דרך פילטר משאבת החום. בתוכה, יש מאוורר שמושך אוויר מבחוץ, ומכוון אותו אל סליל מאייד, ומשם אל המדחס, שמגדיל את החום. הגז החם מאד שנוצר מועבר אל מערכת המים שמוזרמים אל תוך הבריכה, כך שהמים מתחממים לטמפרטורה שמאפשרת לנו לשחות בהם בנעימים, גם כאשר הטמפרטורה בחוץ היא מתחת לאפס מעלות.

 

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422