מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבות חום למוסדות


כל אחד יכול למצוא שימוש במשאבות חום והן יכולות להתאים לכל אחד, ולא רק לבתים פרטיים ולמשרדים, אלא גם למוסדות קטנים וגדולים כאחד. כל מבנה אשר אכלס כמות גדולה של אנשים וצריך לספק שירותי חימום וקירור כחלק מתפקידו. דוגמאות קיימות הן אולמות אירועים, מלונות, מפעלים, בתי אבות ובכלל מקומות המכילים אנשים רבים, יכולים למצוא אותן כמוצר הכרחי עבורם.

 

תהליך ההפעלה של המשאבות חום נחשב ירוק וזול יחסית לשיטות החימום האחרות כי מדובר במחזור אנרגיה. רוב האנרגיה שנמצאת בשימושה היא אנרגיה אשר נשאבה מבחוץ, בעצם מהאוויר, והפיכתו לאוויר קר / חם בהתאם לצורך. למעשה, ישנו שילוב של שימוש חוזר באנרגיות ישנות עם הפקת אנרגיות חדשות, כאשר העלות הכלכלית המשמעותית היא בעת יצור החדשות. סוג זה של הפעלה חוסך מאיתנו כספים רבים על הפקת אותן אנרגיות חדשות שהן יקרות ולא טובות מבחינת זיהום האוויר.

  

תפקידן היא לתת את הבסיס לחימום או לקירור במקום, ובמידה והעצמה שלהן אינה מספיקה בשל גודל החלל או עקב מזג האוויר החוץ, ניתן לחזקה על ידי הספקת חום בשיטות חימום אחרות.

 

שילוב משאבות חום למוסדות באמצעי חימום אחרים

 

גם כאשר קיימת כבר מערכת חימום אוויר או מים כזאת או אחרת, על מנת להפחית את חשבון החשמל ולהפחית מזיהום האוויר, ניתן לשלב בתוכה את המשאבות חום השונות. בצורה כזאת ניתן להקטין את השימוש בה מעתה והלאה, וההחזר על הקנייה של המשאבות יחזיר את עצמו במהרה. הדרך הנכונה לבצע זאת היא על ידי, בראש ובראשונה, הפעלתן לביצוע העבודה ואם אינו מספיק, ניתן גם להפעיל את מערכת החימום או הקירור הנוספת. במצב כזה תוכלו ליהנות משתי העולמות, גם מתשלום מופחת וגם משקט נפשי כי תמיד קיים גיבוי במקרה הצורך. ויתרון נוסף וחשוב באותה המידה לנו ולדורות הבאים, גם תרומה ליצירת סביבה ירוקה תוך ניצול האנרגיה

 

 

כאשר מדובר בחימום מים לגופים גדולים כשל בתי ספר, מרכזי ספורט, בתי חולים ומלונות אשר הצריכה בהם גדולה, קיים הצורך שיהיו כל הזמן מים חמים. בקיץ כשמדובר בימים חמים, משאבות החום באמצעות קליטת האוויר, יפיקו חום אשר יחמם את המים. כאשר מזג האוויר בחוץ קר, יתכן והיא תצטרך תגבור של מערכות סולריות נוספות על מנת לספק כמות רבה של מים בשעות העומס.

 

את עבודות ההתקנה של משאבות חום אל תוך מערכת קיימת, יש לבצע בעל מקצוע מוסמך אשר מיומן בסוג כזה של עבודה ויכול לספק פתרונות הנדסיים לפי הצורך. כאמור, מדובר בעבודה מורכבת שמשלבת הפעלה של שתי מערכות ביחד שצריכות לתרום אחת לשנייה ולאפשר עבודה במקביל. כמו כן, יש להיזהר לא לפגום במערכת הקיימת בעת ההתקנה של מערכת חדשה.

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422