מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבות חום צ'ילרים להסקה וקירור

 

בעקבות עליית מחירי הסולר והנפט התמידית, נוצרה דרישה לתחליף יעיל לתנורי הסקה או לקירור תעשייתי. משום כך, החל השימוש במשאבות חום צ'ילר. מדובר במערכת שקטה, חסכונית וידידותית לסביבה. משאבות חום צ'ילר משתמשות בגזים "ירוקים", שלא פוגעים בשכבת האוזון, ואף מנצלות את האנרגייה הטבעית שנמצאת בסביבה. היתרונות בשימוש גדולים: חיסכון בכ-20% מהצריכה בחשמל ולכן גם חסכון בחשבונות, שימוש במערכת שלא מזיקה לסביבה, צורך נמוך בתחזוקה, אורך חיים של 15-20 שנים וקומפקטיות.יתן להשתמש בהן לצרכי הסקה או לצרכי קירור, מאחר ומיוצרים בהן מים קרים או חמים, כתלות בעונת השנה. המים מסוחררים באמצעות צנרת ומשאבה אל תוך יחידות פנימיות. לכל חלל ממוזג במבנה קיימת יחידה פנימית כזו, באמצעותה ניתן להפעיל, לכבות או לווסת את הטמפרטורה.

 

צ'ילרים כוללים מעבה, מקפיא, מאגר נוזלי קירור, משאבות, מדחס וצנרת. ברוב השטח שלהם נמצא מיכל גדול, בתוכו מוזרמים המים הנדרשים לתהליך הרצוי. המים מוזרמים דרך משאבות, וכך מתקיימת סירקולציה של המים. המערכת מגיעה במידות שונות ולצרכים שונים בבית ובתעשייה.

 

משאבות חום צ'ילר לצרכי הסקה

 

משאבות חום צ'ילר מהוות תחליף חסכוני וידידותי לסביבה לתנורי הגז או הסולר במערכות הסקה מרכזיות, משום שהן מנצלות את האנרגיה הטבעית של הסביבה. בנוסף, הן מורידות את עלות החימום ב-65%, והן מתאימות לכל שיטת חימום – חימום תת רצפתי, מפזרי חום ורדיאטורים. תמיד קיימת אפשרות לשלב את משאבות החום עם קולטי שמש כדי לייעל את החימום הביתי, משום שגם בימים קרים מאד בארץ עדיין קיים מצב בו תזרח שמש מחממת. במשאבות חום צ'ילר ניתן להשתמש גם לצרכי חימום דוד מים, חימום בריכות שחייה וחימום ג'קוזי. החימום מתבצע באופן בריא, מבלי לייבש את האוויר וליצור את כאבי הראש המוכרים לנו לאחר שהפעלנו מזגן על חימום במשך הרבה זמן.

 

משאבות חום צ'ילר לצרכי קירור

 

במשאבות חום צ'ילר לצרכי קירור משתמשים בעיקר בתעשיות שבהן אפילו החימום הקל שבקלים יכול לגרום להפסדים של מיליונים, בין אם התוצרת עצמה נפגעה או שהציוד במפעל נפגע. צ'ילר לצרכי קירור מייצר מים קרים – המים מתקררים עד שהם מגיעים לטמפרטורה של 20 מעלות, ולאחר מכן נשאבים דרך מעגל הידראולי. בנוסף, צ'ילרים משמשים לקירור האוויר, במערכות גדולות כמו בתי מלון, בנייני משרדים ועוד. צ'ילרים המותקנים במיזוג אוויר ביתי מעבירים את הגז החם, שנוצר בתהליך קירור האוויר, לאיזור עם מאווררים אשר מקררים אותו.

 

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422