מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

דגמי משאבות חום

 

 

PHRIE - משאבות חום אינוורטר

 

יחידה חום אינוורטר מאוחדת בגדלים שונים עד 25 קילו ואט.

PHRT-16 - משאבת חום on / off

 

משאבות העובדות בטמפרטורות חוץ עד 10- מעלות לחימום וקירור.

PHRT 18 - משאבת חום on / off לחימום וקירור

 

משאבה העובדת בטמפרטורות חוץ עד 10- מעלות.

PHT - משאבות חום לחימום וקירור

 

יחידה חימום בלבד, on / off העובדות בטמפרטורות חוץ עד 60 מעלות ומתפקדת בטמפרטורת חוץ עד 10- מעלות.

PHTJ - משאבות חום לחימום בלבד עד 65 מעלות

 

משאבה זו היא לחימום בלבד עובדת בשיטת on/off קסקדה.

CHG/PHR - משאבת חום - צ'ילר בלבד

 

יחידת קירור עם אפשרות ל H.P בגודל תעשייתי עד 100 טון קירור (350 KW)

יחידת משאבת חום עד 100 טון חימום

 

ברשותנו יחידות תעשייתיות עד 100 טון חימום קירור כולל מערכות להשבת חום 100% חימום קירור. 

 

 

 

משאבות חום צ'ילרים

 

משאבות חום צ'ילרים מוציאות חום ממאגר אחד ומעבירות אותו לאחר – המעבר שמתרחש בדרך כלל הוא ממאגר קר למאגר חם. מדובר בהתקן המשמעותי ביותר במנגנונים של מוצרים חשמליים רבים כגון מקרר או מזגן, וגרסאות גדולות יותר שלהם כמו מצנני מים, מכונות לייצור קרח וחדרי קירור. פיתוח משאבות החום מאפשר נוחות אקלימית בבניינים, בכלי תחבורה, בהכנת מזון, באכסונו ובשיווקו, במיוחד בארצות חמות.

 

סוגי משאבות

 

ניתן לסווג אותם לפי כמה קריטריונים: דרך ראשונה היא לסווג אותן לפי מקור האנרגיה בו הן משתמשות: חשמליות משתמשות באנרגיה חשמלית ומעבירה זרם דרך שתי מתכות, האחת מתקררת והשנייה מתחממת. בשיטה זו משתמשים בעיקר במקררים קטנים, אבל גם ברכיבים אלקטרוניים רבים. מגנטיות משתמשות בשדה מגנטי על מנת לשנות את הטמפרטורה של חומרים מסויימים. משאבות תרמיות ממירות אנרגיה תרמית, ונמצאות בשימוש בעיקר במקררי ספיגה. כימיות מתבססות על המסת חומרים והפרדתם, תוך שימוש בטמפרטורת ההתאיידות השונה שלהם. מכניות יכולות להעביר גז למצב צבירה נוזלי וחוזר חלילה, או לדחוס אוויר ולגרום לו להתפשט בחדר, ותהליך זה נקר מיחזור אוויר.

 

הדרך השנייה לסווג את משאבות החום היא לפי הסביבה שאליה הן פולטות את החום בתהליך הקירור והמיזוג, והסביבה שממנה הן שואבות את החום בתהליך ההסקה: מגדל קירור, החלפת חום עם האדמה או עם סלע, החלפת חום עם מאגרי מים כמו אגמים, נהרות או ים, ולבסוף החלפת חום עם האוויר.

 

עקרון הפעולה של משאבות החום

 

אם נדחוס גז הוא יתחמם, וכאשר ניתן לו להתפשט הוא יתקרר. משאבות דוחסות את הגז כך שהטמפרטורה שלו תהיה גבוהה מהטמפרטורה שבסביבה, ואז מצננות אותו על ידי החלפת חום עם הסביבה. רק לאחר מכן מאפשרים לגז להתפשט, והטמפרטורה שלו יורדת אל מתחת לטמפרטורה שהיה בה בתחילת התהליך. ההתפשטות מתאפשרת בעזרת שסתום, אשר מוציא את האוויר ישירות אל חלל החדר שאנו רוצים למזג. ניתן להגביר את עוצמת התהליך דרך שינוי מצב הצבירה של הגז. משאבות חום צ'ילרים – פתרון אקולוגי ויעיל אמנם בארץ החורף אינו קשה במיוחד, אולם משאבות נמצאות בשימוש בארצות קרות, בהן הטמפרטורות צונחות אל מתחת לאפס מעלות צלסיוס. היתרון המרכזי הוא שמשאבות לא מייצרות חום בעצמן, אלא משתמשות בחום שכבר קיים באוויר. תהליך ייצור החום שמתבצע בדרך עלל על ידי רדיאטורים, תנורי סולר, גז ונפט, והסקה, שורף דלקים מזהמים ויכול לגרום לזיהום אוויר ואף לסכנה לחיי אדם. משאבות החום חוסכות את ההליך בכך שהאנרגיה היחידה המושקעת בפעולתן היא חילוץ החום מהאוויר, והעברתו לחלל החדר. כך ניתן לחסוך עלויות גבוהות שכרוכות בחימום הבית, לשמור על איכות הסביבה ועל נקיונה, ולמנוע תקלות וסכנה.

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, דרך חיפה 10 קרית אתא, טלפון: 04-8724665, 052-2538422