מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

משאבת חום תת רצפתי

 

משאבת חום תת רצפתי היא מערכת לחימום הבית, שמיושמת על ידי מערך צינורות מים חמים המונחים מתחת לריצוף. הצינורות מורכבים קרוב לפני הריצוף, ומתחתם נמצאת שכבת בידוד תרמי. חימום המים באמצעות משאבה תת רצפתי נעשה באמצעי מאותו הסוג שמשמש למערכות הסקה מרכזית, לרוב דוד חימום. מערכת זו שנה ממערכות אוורור, חימום או מיזוג, שמנצלות את החלל שקיים ברצפות כפולות על מנת להעביר דרכו אוויר אוויר מטופל ולהוציא את האוויר אל חלל החדר דרך פתחים באריחי הריצוף או בשוליו – משאבת חום תת רצפתי מחממת את המשטחים עצמם.

 

כיצד עובדת משאבת חום תת רצפתי?

 

מתחת לרצפה מותקנת צנרת, אליה מוזרמים מים חמים שיחממו את הבית בשעת הצורך. מערכת צינורות המים נפרסת מעל שכבת בידוד, אשר מונעת בריחה של החום כלפי מטה, וכך ניתן לנצל באופן מירבי את החום שמפיקה המערכת. פעולת הצנרת דומה לפעולה הרגילה של משאבות חום, שמנצלות את אנרגיית החום שכבר נמצאת באוויר. למערכת רכיבי בידוד, צנרת, מחלק, תרמוסטטים ויחידת חימום.

 

מה היתרונות של משאבת חום תת רצפתי?

 

משאבה זו משרה תחושה נעימה ואחידה של חימום בבית, בעוד שהחום לא מייבש כפי שקורה במקרים רבים עם מזגן שמפעילים על חום. אמנם מדובר במערכת הסקה יקרה יותר להתקנה לעומת שיטות אחרות, אולם במידה ובונים בית חדש, מדובר בהקמת תשתית שתשמש את יושבי הבית לטווח הארוך. משאבה תת רצפתי עדיפה על חימום חשמלי בשל שלושה יתרונות מרכזיים. קל יותר לתמרן את ההתקנה של צינורות המים מאשר של יריעות החימום החשמליות. בנוסף, משאבות החום מאפשרות ניצול תשתית הסקה ברדיאטורים שכבר קיימת בבית, לעומת חימום תת רצפתי חשמלי, שמחייבת הגדלת הספק בלוח החשמל הביתי והוספת מעגלי חשמל. לבסוף, משאבות חום מנצלות את אנרגיית החום שכבר נמצאת באוויר, כפי שקורה במערכות למיזוג האוויר, ולכן הן חסכוניות יותר מבחינת צריכת החשמל. משום כך, מדובר באנרגיה ירוקה וחסכונית, שלא פולטת גזי חממה ומזהמים אחרים לחלל האוויר. פעילות המערכת היא שקטה ואסתטית משום שהיא לא תופסת מקום בחלל החדר ולא מפריעה לעיצוב הבית. משום כך היא גם שומרת על בטיחות יושבי הבית, כיוון שאין מכשול פיזי או חשש מקבלת כוויה. ומעבר להכל, פעילות משאבת חום תת רצפתי היא היקפית ושולטת על טמפרטורת החדר בכל איזור בבית, כולל בחדר האמבטיה.

 

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422