מערכות חימום ומיזוג ידידותיות לסביבה

נצילות משאבות חום

 

משאבות חום הן פתרון חימום ידידותי לסביבה וחסכוני, אשר מתבסס על ניצול החום אשר קיים בסביבה. באמצעות משאבות החום אפשר לחמם מי צריכה, להשתמש בהן להסקה מרכזית לבתים פרטיים ולמוסדות גדולים, לחימום תת רצפתי, ולחימום מים עבור תהליכי ייצור. מדובר בפתרון חימום נקי, ששונה ממזגן, למשל, באופי החום שהוא מפיץ – החום שמפיצות משאבות אלו אינו מייבש, והוא נמשך לזמן רב. המשאבות הן אמינות ואיכותיות – אין סתימות, תקלות דלק או הוצאות על תיקונים (כמו שקורה לעתים עם חימום מים באמצעות דוד שמש), ומעל לכל הן בטיחותיות, ולכן יכולות לשמש כל כך הרבה אנשים בכל כך הרבה מקומות. פיתוחן של משאבות החום תרם לרמת החיים בכל העולם: הן משמשות מפעלים רבים בתעשיית המזון, הן נוחות מבחינה אקלימית, והן שינו את אופי החימום והקירור הרגיל שהיה מוכר לאנשים – בין אם חשמלי, או מנגנון שפועל על גז, סולר או דלק.

 

מדוע משאבות חום הן חסכוניות?

 

על כל יחידת אנרגיה שמושקעת במשאבות חום, מתקבלות 3 יחידות אנרגיה מהסביבה. מדובר באותו אופן הפעולה של מזגנים. הרעיון נקרא "מעגל קרנו" – הן מנצלות את האנרגיה שנמצאת באוויר, שואבות אותה ומסבות אותה לגז שנדחס על ידי מדחס. 75% מהאנרגיה המתקבלת מגיעים מחום שנמצא באוויר, ועוד רבע מתהליך הדחיסה, שמתנהל בתוך המשאבה. מעבר לחסכון כספי זה, משאבות אלו לא פולטות גזים מזהמים וצורכות מעט חשמל, שלא כמו גופי חימום המבוססים על דלקים או על סולר, לכן גם יש להן יתרון סביבתי. הן יכולות לעבוד גם כאשר הטמפרטורה בחוץ היא מינוס 10 מעלות – משום שגם באוויר קר קיימת אנרגיה, וגם כאן מנצלים חוק פיזיקה ידוע - "חוק האפס המוחלט". המשאבות מנצלות את אנרגית החום שנמצאת באוויר ומעלות את טמפרטורת הגז. החסכון הכולל של משאבות מסוג זה הוא 75% מול חשמל וסולר, והחזר ההשקעה מהיר מאד.

 

למי מתאימות משאבות חום?

 

הן מתאימות לכל מי שמעוניין לחסוך בהוצאות. הן מספקות פתרון מצויין לבתים משותפים, בתים פרטיים, מפעלי תעשייה ומוסדות. בבתים פרטיים ניתן להסב את מערכת החימום הקיימת, שמשתמשת בסולר או בגז, או להתקין אותן בבתים שנמצאים בתהליך השיפוץ או הבנייה. בשוק העסקי והמוסדי, משאבות חום משמשות לחימום מי צריכה לבתי מלון, לבתי אבות, לקיבוצים, לכפרי נוער, למקוואות, למי בריכה במועדוני ספורט, לספא, לבריכות טיפוליות ועוד.

 

 

צ'ילרים משאבות חום אקליכל בע"מ, שדרות ההסתדרות 249, חיפה, טלפון: 04-8724665, 052-2538422